ترموود فنلاندی: محصولی نوآورانه برای ساخت و ساز پایدار

ترموود فنلاندی یکی از محصولات نوآورانه و پایدار برای ساخت و ساز است که با استفاده از فرایند ترمیک، چوب را به یک ماده با مقاومت بالا در برابر آتش، رطوبت و حشرات تبدیل می‌کند. این فرایند در حال حاضر در بسیاری از کشورها، از جمله فنلاند، آمریکا، کانادا، استرالیا و چین انجام می‌شود.

ترموود فنلاندی در بسیاری از کاربردهای ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله ساخت سازه‌های بیرونی مانند دیوارهای نمایشی، دک‌ها، سقف‌های بیرونی، درب‌ها، پنجره‌ها و پله‌ها. همچنین، در ساخت داخلی مانند کف‌های چوبی، پنل‌های دیواری و تزئینات داخلی استفاده می‌شود.

ترموود فنلاندی دارای خصوصیات بیشماری است که آن را به یک محصول پایدار و مقاوم تبدیل می‌کند. این محصول، مقاومت بالا در برابر رطوبت و تغییرات دما را داراست و به همین دلیل به صورت گسترده در مناطق مرطوب و سرد استفاده می‌شود. همچنین، ترموود فنلاندی دارای مقاومت بالا در برابر آتش و حشرات است که آن را به یک محصول ایده‌آل برای کاربردهای ساختمانی در مناطق پرخطر تبدیل می‌کند.

با توجه به مزایای بی‌شماری که ترموود فنلاندی دارد، این محصول به سرعت در صنعت ساختمانی جای خود را پیدا کرده است.

 

 

ترموود فنلاندی

“ترموود فنلاندی، چرا به این نام مشهور شده؟”

ترموود یک نوع چوب سخت و مقاوم است که با روش ترموتراکتیو و تحت تأثیر حرارت بالا و فشار، ویژگی های خود را تغییر می دهد و مقاومت آن در برابر عوامل زیستی افزایش می یابد. اصطلاح “ترموود فنلاندی” به دلیل استفاده گسترده این روش در کشور فنلاند شناخته شده است. چوب ترموود فنلاندی به دلیل ویژگی های منحصر به فردش، در ساخت و ساز، دکوراسیون داخلی و خارجی، ساخت مبلمان و غیره در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد.

ضخامت های ترموود فنلاندی

ترموود فنلاندی با ضخامت‌های مختلفی مانند ۱۹، ۲۴، ۲۸، ۳۴ و ۴۲ میلی‌متر در صنعت ساختمانی استفاده می‌شود. علاوه بر این، تولیدکنندگان توانایی تولید ترموود با ضخامت‌های بیشتری را نیز دارند. برای پوشش‌های خارجی ساختمان و نمایشگاه‌های باغبانی، ضخامت‌های بیشتری از ترموود معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد ترموود، ضخامت آن می‌تواند در کاربردهای مختلفی از جمله صنایع ساختمانی و غیره مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

سوال خود را در کادر زیر وارد کنید.

درصورت تمایل شماره تماس خود را وارد نموده تا کارشناسان ترمووود سنتر با شما تماس بگیرند.